Atölye: Neil’in Çemberi

Registrations have closed.
Atölye: Neil’in Çemberi

Atölye: Neil’in Çemberi

277 277 people viewed this event.

CCA kuruluş aylarında Neil Scotton “Neil’s Wheel” çemberiyle “iklim konusunu masaya getirmek” ve “bu konuya dair konuşmalar açmak” için çeşitli atölyeler düzenledi. Koçluk dünyasındaki pek çok çemberden farklı olarak bu araç, CCA’de kabul gören önemli araçlardan biri olarak gelişti. Merak edenler için daha fazlası burada: https://neilswheel.org/

Neil Scotton’ın da çalışmalarıyla bu araç iklim duyarlı meslektaşların, müşterileriyle ve birbirleriyle deneyimlerinden beslenerek yaygınlaştı. Önce Fransızca sonra da İspanyolca’ya Neil’in onayıyla çevrildi. Türkçe topluluğu olarak Neil bize özel bu atölyeyi tekrar etmeyi kabul etti. Biz, videolar, çeviriler, toplantılarla dört koldan bu atölyeye hazırlanıyoruz.

Siz CCA üyesi meslektaşlarımızı da bu deneyime katılmaya davet ediyoruz. Atölye Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleşecek.

Bol keşifli ve keuifli bu deneyime bizimle katılmak için CCA’e ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. İklim konusunda duyarlı meslektaşların beraber öğrendiği topluluk olan CCA’e üyelik de CCA’de tüm etkinlikler de kolektif ve açık paylaşım adına ücretsizdir.

Görüşmek dileğiyle

Additional Details

Event Timezone Reference - London

Registration Link -

Presenter/Host Bio

Neil Scotton ICF İngiltere eski başkanlarından Neil Scotton 2019 senesinde UK'de Dış Koç/Mentör Ödülüne aday gösterilmiştir. 2020 yılında mesleğe katkıları için ICF Başkanlık ödülü kendisine verilmiştir. NLP master uygulayıcısı, Değişim katalizörü ve köşe yazarı olan Neil, tek bir dünyanın, tek bir insanlığın ve tek bir geleceğin parçası olarak bireyler, takımlar ve kurumlar için “Bir-lik”le ilgilenir. Geliştirdiği sade çember sosyal, ekonomik ve çevresel değişim için çalışan sağlık hizmetleri, savunma sektörü gibi devlet kurumlarıyla üniversite, vakıf ve dernekler tarafından kullanılmıştır. Neil’in Çemberi Climate Coaching Alliance (İklim Koçluğu Topluluğu) kapsamında düzenlenen çeşitli atölyelerle en çok başvurulan temel araçlardan biri olmuştur. Oldukça iyi yorum ve değerlendirmeler alan “The Little Book of Making Big Change Happen” kitabının Dr Alister Scott ile beraber yazarıdır. Dünyanın pek çok farklı bölgesinden profesyonel ve koç Neil’i düşünme ortağı, mentör ve sırdaş olarak seçmektedir.

Presenter/Host 2

Basak Beykoz Özgün profesyonel bir koç olan Başak, re-stART koçluk programını, dileyenlere kendini keşfetme ve gerçekleştirme yolculuklarında eşlik etmek üzere geliştirdi. Mesleğine ve dünyaya ekolojik okuryazarlıkla bakan Başak, re-stART ‘ta da ekolojinin yaşayan sistemler prensiplerinden ilham aldı. İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC), şiddetsiz iletişim, mindfulness, Points of You ve çözüm odaklı koçluk kullandığı araçların başındadır. Önceki kariyerinde Proje Yönetimi alanında uzmanlaşan Başak, Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır. Edebiyat, seyahat, boyalarla/renklerle oynamak, mutfak tezgâhı, doğa ve dans Başak'ın keyif aldığı alanların bazıları. Başak'ın basılmış kısa öyküleri ve yayınlanmış yazıları da var.

Presenter/Host 3

Event Language - Turkish - English

Posted By - basak beykoz

Email - basakbeykoz@gmail.com

 

Date And Time

Jul 5, 2022 @ 05:00 PM (UTC) to
Jul 5, 2022 @ 07:00 PM (UTC)
 

Location

Online event
 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends